Plastry na chrapanie – czy są skuteczne?

Oprócz wpływu na jakość snu, chrapanie jest czynnikiem ryzyka dla kilku chorób. Według badań przeprowadzonych przez dr Ericę Carleton, specjalistkę od snu, chrapanie może być również śmiertelne. Aby ustalić dokładną przyczynę chrapania, lekarz prawdopodobnie przeprowadzi badania. Testy te będą obejmować monitorowanie rytmu serca, poziomu tlenu i zachowania podczas snu.

Plastry na chrapanie OTC

Paski na chrapanie, które są powszechnie dostępne bez recepty, nie są skuteczne w przypadku bezdechu sennego, ale mogą zmniejszyć wibracje powietrza przechodzącego przez tkanki miękkie. Jest to dobra wiadomość dla osób, które chrapią, ponieważ może to prowadzić do zwiększenia napięcia tkanek i zmniejszenia hałasu.

Chociaż wiele osób przysięga na te paski, istnieje niewiele dowodów naukowych na poparcie ich skuteczności. Są one wykonane z plastiku z odpowietrznikiem po jednej stronie. Noszone wewnątrz nosa pomagają utrzymać nozdrza otwarte i mogą również ograniczyć oddychanie przez usta. Są niedrogie, nie zawierają leków i mogą być stosowane w każdej chwili.

Skuteczność plastrów na chrapanie dostępnych bez recepty zależy od sposobu ich noszenia. Jeśli są one prawidłowo założone, plastry te mogą działać całkiem dobrze. Jednak powinieneś skonsultować się ze swoim dentystą, jeśli je stosujesz, aby mógł on uważnie obserwować twój stan. Ważna jest również zmiana pozycji podczas snu, ponieważ ucisk na tylną część gardła może prowadzić do chrapania.

Istnieje również wiele różnych ustników dostępnych bez recepty – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu Muzealna Kraina. Niektóre z nich można nosić w ustach, jednak najlepszym sposobem na ich właściwe dopasowanie może okazać się dentysta. Dentysta Jonathan Greenburg, który wynalazł ustnik Zyppah, twierdzi, że otwiera on drogi oddechowe i podniebienie miękkie, zapobiegając jednocześnie cofaniu się języka do gardła.

Oprócz aparatów CPAP, wiele osób ma problemy z chrapaniem. Terapia pozycyjna i zmiany stylu życia mogą być również skuteczne w leczeniu tego problemu. Mogą one pomóc w otwarciu dróg oddechowych, co jest główną przyczyną chrapania. Maszyna CPAP może być dobrym rozwiązaniem dla chrapiącego, podczas gdy zmiany w stylu życia mogą pomóc w całkowitym zapobieganiu temu problemowi.

Paski nosowe

Paski nosowe są stosunkowo prostym rozwiązaniem dla chrapania, które może pomóc Ci uzyskać trochę bardzo potrzebnego odpoczynku. Działają one poprzez otwarcie zastawki nosowej, która jest najwęższą częścią nosa i najbardziej podatną na zablokowanie. Na szczęście te paski do nosa zostały przebadane zarówno w badaniach na zwierzętach, jak i na ludziach, i wykazały pozytywne wyniki. Paski nosowe nakłada się na czystą skórę wewnątrz nozdrzy przed snem.

Paski te są często skuteczne w przypadku łagodnego do umiarkowanego chrapania spowodowanego zatkaniem lub niedrożnością nosa. Nie będą one jednak skuteczne dla osób z poważniejszymi problemami z chrapaniem, takimi jak obturacyjny bezdech senny, który wpływa na tkanki miękkie z tyłu ust. Ponadto, paski te nie są długoterminowym rozwiązaniem dla chrapania.

Oprócz pasków nosowych na chrapanie, pomocne są również rozszerzadła nosowe. Paski do nosa i rozszerzadła działają poprzez otwarcie dróg nosowych. Są one niemedyczne i mają inne korzyści, zwłaszcza dla kobiet w ciąży i osób z odchyloną przegrodą. Chociaż zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne rozwieracze nosa mają swoje dobre strony, oba mogą znacznie zmniejszyć dźwięki związane z zablokowanymi drogami nosowymi.

Paski do nosa wykonane są z samoprzylepnych pasków, które przylegają do mostka nosa. Działają one poprzez delikatne pociągnięcie otworów, aby otworzyć je szerzej i zwiększyć przepływ powietrza podczas oddychania. Paski nosowe mogą być noszone w ciągu dnia, podczas ćwiczeń, a nawet w okresach niedrożności nosa.

Paski do nosa są popularnym środkiem na chrapanie dostępnym bez recepty. Nie są one skuteczne w leczeniu bezdechu sennego, a najlepiej sprawdzają się w zmniejszaniu zatkania nosa. Mogą być stosowane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Jeśli chcesz uzyskać prawdziwą ulgę od chrapania, najlepiej skonsultować się z lekarzem. South Florida Sinus and Allergy Center może zapewnić Ci prawdziwe rozwiązanie.

Rozszerzacz nosa

Noson to jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia chrapania. Jego ergonomiczny kształt i konstrukcja ze sprężystego drutu pozwalają użytkownikowi dopasować go do rozmiaru nosa, aby zapewnić najwygodniejsze dopasowanie. Oprócz zapobiegania chrapaniu, zwiększa również koncentrację i siłę układu odpornościowego.

Rozszerzacz nosa, znany również jako paski do nosa, może znacznie zmniejszyć ilość chrapania związanego z zatkanym nosem. Są one niemedyczne i mają kilka zalet, w tym są bezpieczne dla kobiet w ciąży i osób z odchyloną przegrodą. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne rozwieracze nosa mają swoje zalety i wady. Oba typy drastycznie zmniejszają ilość hałasu związanego z zatkanym nosem.

Zewnętrzny rozszerzacz nosa, znany również jako pasek do nosa, jest popularnym sposobem leczenia chrapania. To urządzenie nosowe jest również używane przez profesjonalnych sportowców. Chociaż istnieją pewne ograniczone dowody na to, że urządzenia te mogą poprawić wyniki sportowe, istnieje bardzo wiele badań, które pokazują, że mogą one pomóc osobom z chrapaniem.

Na igrzyskach olimpijskich rozszerzadła nosowe zasłynęły ze zmniejszania niedrożności nosa i poprawy oddychania. Pomagają one również sportowcom osiągać lepsze wyniki podczas aktywności fizycznej. Ze względu na ich innowacyjną konstrukcję, sportowcy zgłaszają lepsze wyniki po użyciu urządzenia. Urządzenie zmniejsza również wysiłek, jaki muszą włożyć w oddychanie.

Noson Nasal Dilator został opracowany przez szwajcarski start-up we współpracy z prof. dr Kurtem Tschoppem. Produkt jest wygodny w noszeniu i działa poprzez rozciąganie przewodu nosowego. Rozszerzacz do nosa jest w 100% wielokrotnego użytku.

Noson Nasal Dilator pomaga sportowcom skuteczniej i efektywniej oddychać. Używają go zawodnicy Moto2, w tym Pol Espargaro, który zdobył Mistrzostwo Świata Moto2 w 2013 roku. Wygrał również Dutch TT w 2013 roku i od dwóch lat jest zawodnikiem z najwyższej półki.

ApneaRx

Są osoby, które nie są przekonane, że plastry na chrapanie ApneaRx faktycznie działają. Chociaż zatwierdzenie przez FDA oznacza, że urządzenie spełnia zasadnicze wymagania projektowe, nie dowodzi to, że działa. W rzeczywistości ApneaRx został niedawno ukarany przez FDA za naruszenie przepisów dotyczących marketingu i produkcji. FDA jest odpowiedzialna za nadzorowanie produktów zdrowotnych i nowej żywności.

Jedną z najbardziej widocznych różnic między plastrami na chrapanie ApneaRX a innymi urządzeniami do chrapania jest ich komfort i łatwość użycia. ApneaRX nadaje się dla osób z łagodnym do umiarkowanego chrapaniem i bezdechem sennym. Jednak urządzenie to nie jest odpowiednie dla osób z poważnymi problemami z TMJ lub niedawno wszczepionymi implantami dentystycznymi.

ApneaRX jest wykonany ze specjalnie zaprojektowanego aparatu ustnego, który delikatnie utrzymuje dolną szczękę do przodu. Urządzenie zapobiega również zgrzytaniu zębami i poduszkowaniu, poprawiając w ten sposób przepływ powietrza podczas snu. Wielu prywatnych ubezpieczycieli pokrywa koszt ApneaRX pod kodem HCPCS E0485.

Chociaż ApneaRX nie jest przedmiotem badań recenzowanych, producent twierdzi, że jest on skuteczny u osób z łagodnym lub umiarkowanym bezdechem sennym. Urządzenie jest wygodne w noszeniu i oferuje użytkownikowi opcję mikroregulacji, która zapobiega chrapaniu.

Podczas gdy paski na chrapanie ApneaRx pomagają na niedrożność nosa, są one skuteczne tylko dla tych, których chrapanie jest spowodowane zatkaniem nosa. Większość chronicznych chrapiących ma chrapanie, które pochodzi z tkanek miękkich.

Podobne tematy