Jak bezpiecznie i skutecznie suszyć włosy bez użycia suszarki

Ciepło pochodzące z prysznica może uszkodzić włosy. Ponadto niektóre substancje chemiczne zawarte w szamponach i odżywkach mogą pozbawić włosy naturalnych olejków i składników odżywczych. Woda stale pęcznieje i może utrudniać suszenie włosów. Aby uniknąć tego problemu, myj włosy tylko kilka razy w tygodniu i używaj naturalnego szamponu. Poprawi to zdrowie Twoich włosów i zapobiegnie ich uszkodzeniu.

Używanie ręcznika z mikrofibry

Ręczniki z mikrofibry należy czyścić po każdym użyciu. Pozostawienie ich na kilka dni może spowodować ich zanieczyszczenie i pozostawienie trudnych do usunięcia pozostałości. Chociaż prawdopodobnie nie jest to Twoje ulubione zadanie, konieczne jest utrzymanie ich w czystości, aby uniknąć marnowania pieniędzy na ręczniki, które nie będą prawidłowo wykonywać swojej pracy. Ręczniki z mikrofibry należy raczej prać ręcznie niż w pralce.

Ręczniki z mikrofibry mają wiele zalet, z których nie najmniejszą jest fakt, że są bardziej skuteczne w suszeniu włosów niż ręczniki bawełniane. Suszą włosy w mniej niż 30 minut i nie powodują tarcia, które powoduje ich łamanie. Dzięki temu włosy są bardziej miękkie i łatwiejsze do ułożenia. Są również trwalsze niż ręczniki bawełniane i wytrzymują nawet do 500 prań.

Ręczniki z mikrofibry mają wyższy współczynnik absorpcji niż zwykłe ręczniki, co oznacza, że są delikatniejsze dla włosów. Suszenie włosów ręcznikiem powinno odbywać się delikatnie i należy unikać ruchów skręcających. Zamiast tego należy delikatnie wycisnąć wodę, zaczynając od nasady włosów i kierując się ku końcówkom. Unikaj używania zbyt miękkich ręczników, ponieważ mogą one powodować łamanie i puszenie się włosów.

Ręczniki z mikrofibry można suszyć w pralce, ale należy unikać używania środków zmiękczających tkaniny. Inną opcją jest suszenie na powietrzu, ale powinno się to odbywać tylko w dobrze wentylowanym miejscu. Bezpieczne jest również suszenie ręczników z mikrofibry na linii.

Ręczniki z mikrofibry Aquis są popularnym wyborem wśród celebrytów. Założycielka marki, Britta Cox, postanowiła stworzyć ręcznik niewymagający konserwacji, aby ułatwić szybkie i bezpieczne suszenie włosów. We współpracy z fabryką w Japonii opracowała specjalny materiał o nazwie Aquitex, który odprowadza wodę z włosów. Ręcznik z mikrofibry Aquis jest wykonany z cieńszych nici niż bawełna i ma za zadanie usuwać wilgoć szybciej niż zwykły ręcznik.

Stosowanie oleju kokosowego

Olej kokosowy może być dobrą kuracją dla suchych włosów. Należy jednak używać go oszczędnie i unikać przesady. Używanie zbyt dużej ilości oleju kokosowego może zatkać Twoje pory i podrażnić skórę głowy. Dlatego należy zacząć od niewielkiej ilości i myć włosy szamponem co najmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli masz bardzo suche włosy, może być konieczne użycie drugiej aplikacji. Czas i ilość mogą się również różnić w zależności od rodzaju i tekstury włosów.

Olej kokosowy to doskonały środek do stylizacji, który jest wolny od ostrych substancji chemicznych występujących w konwencjonalnych produktach do pielęgnacji włosów. Chroni naskórek i pomaga zatrzymać wilgoć oraz zapobiega puszeniu się włosów. Zapobiega również uszkodzeniom termicznym i ujarzmia kosmyki. Posiada również właściwości antybakteryjne i antywirusowe.

Olej kokosowy może być również stosowany jako maska do włosów i jest to świetny sposób na głębokie odżywienie włosów. Jego kwas laurynowy i inne niezbędne kwasy tłuszczowe mogą wnikać w trzon włosa, zamykając w nim wilgoć dla lśniącego wykończenia. Olej kokosowy promuje również wzrost włosów i pomaga przywrócić zniszczone włosy.

Najlepszy olej kokosowy do włosów to olej kokosowy z pierwszego tłoczenia. Powinien pachnieć jak kokosy. Im mniej przetworzony olej, tym lepiej. Jest też niedrogi i łatwy do znalezienia. Można go używać także w inny sposób, np. do gotowania. Powinieneś również używać oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia do żywności i pielęgnacji skóry.

Olej kokosowy może również chronić Twoje włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniami UV. Olej jest bogaty w kwas laurynowy, który może pomóc w ochronie przed utratą białka. Jego niska masa cząsteczkowa pozwala mu również lepiej niż innym olejom wnikać w trzon włosa.

Używanie suszarki

Istnieje kilka sposobów na skuteczne suszenie włosów bez użycia suszarki. Po pierwsze, pamiętaj o stosowaniu dobrej jakości szamponu i odżywki, aby chronić włosy przed uszkodzeniami. Odżywka zawierająca odżywcze olejki pomoże chronić włosy przed wysoką temperaturą i odpychać wodę. Możesz również użyć odżywki bez spłukiwania, aby jeszcze bardziej chronić włosy.

Trzymanie suszarki pod lekkim kątem do skóry głowy jest niezbędne podczas suszenia włosów. Pomoże to szybciej wyschnąć włosom i zapobiegnie ich puszeniu się. Ważne jest również, by trzymać suszarkę pod kątem w dół. Sprawi to, że włosy będą wyglądały na gładsze i bardziej błyszczące.

Kolejną wskazówką dotyczącą suszenia włosów jest utrzymywanie niskiej temperatury. Możesz również użyć suszenia powietrzem, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia włosów przez ciepło. Przed użyciem suszarki upewnij się, że włosy są suche w co najmniej 50%. W przypadku włosów cienkich powinnaś dążyć do 70-80%. Gdy włosy są już suche, użyj suszarki, by nadać im odpowiedni kształt. Aby uniknąć przesuszenia, trzymaj suszarkę z dala od głowy.

Jeśli musisz użyć suszarki, wybierz produkt chroniący przed wysoką temperaturą. Produkty do stylizacji warto stosować najpierw na wilgotne włosy, aby zapobiec uszkodzeniu ich przez suszarkę. Niektóre produkty do stylizacji są specjalnie przeznaczone do tego celu. Zbyt wysoka temperatura może spowodować uszkodzenie i wysuszenie włosów, dlatego ważne jest, by stosować odpowiedni rodzaj ciepła. W przypadku krótkich włosów najlepsza jest niska i średnia temperatura.

Równomierne stosowanie produktów do stylizacji

Większość osób nakłada produkty do stylizacji na czubek głowy. Jednak najlepszym sposobem na równomierne rozprowadzenie ich jest rozpoczęcie od tyłu głowy, zwłaszcza jeśli masz gęste włosy. Ponadto, podgrzanie produktów do stylizacji przed ich nałożeniem na włosy pomaga im równomiernie się rozprowadzić.

Podobne tematy