Jak długo trwa zabieg przeszczepu włosów?

Czas trwania zabiegu przeszczepu włosów zależy od różnych czynników. Może on obejmować kilka sesji lub zabiegów uzupełniających. Pacjenci często muszą odczekać co najmniej sześć miesięcy przed kolejnym zabiegiem. Dyrektor medyczny Keeps Hair Restoration zaleca, aby pacjenci odczekali od sześciu do dziewięciu miesięcy przed poddaniem się kolejnej procedurze.

Procedura ambulatoryjna

Operacja przeszczepu włosów jest powszechną procedurą ambulatoryjną, zwykle wykonywaną w jednym dniu. Polega na przeszczepieniu mieszków włosowych z miejsca dawcy do łysych miejsc w skórze głowy pacjenta. Procedura ta jest wykonywana przy użyciu znieczulenia miejscowego i większość pacjentów jest w stanie wrócić do domu po zabiegu. Przeszczepy folikularne są pobierane z miejsc na skórze głowy dawcy, takich jak boki i tył głowy, a następnie przeszczepiane w nowe miejsce na skórze głowy pacjenta.

Transplantacja włosów w warunkach ambulatoryjnych może trwać od czterech do ośmiu godzin. W zależności od stopnia skomplikowania przeszczepu, procedura może wymagać dodatkowych sesji. Przez dwa do czterech tygodni po zabiegu pacjenci mogą doświadczać skorupy i zaczerwienienia. Zazwyczaj ogolone miejsca będą wyglądać normalnie po dwóch do czterech tygodniach, a nowo przeszczepione włosy będą rosły przez dwa do trzech tygodni przed wypadnięciem. Po tym czasie pacjent będzie wyglądał i czuł się tak, jak przed zabiegiem.

Większość pacjentów może wrócić do domu bezpośrednio po zabiegu. Otrzymają instrukcje, jak dbać o nowo przeszczepione włosy. Wyniki zabiegu zależą od dawcy i zastosowanej techniki. Większość włosów odrasta w ciągu 12 do 18 miesięcy. Jednak wyniki każdego pacjenta będą się różnić. Jeśli doświadczasz utraty włosów, powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby omówić swoje możliwości. Wyniki przeszczepu włosów będą zależały od stanu skóry głowy, stanu włosów i doświadczenia chirurga.

Większość pacjentów może wrócić do pracy po ambulatoryjnym przeszczepie włosów. Pacjenci powinni unikać forsownych aktywności fizycznych przez pięć do siedmiu dni. W celu zminimalizowania dyskomfortu podczas zabiegu podawany jest dożylny środek uspokajający. Po zabiegu, pacjenci mogą doświadczyć małych strupków lub skorupek na przeszczepionym obszarze. Jednakże, ustępuje to szybko i większość pacjentów może od razu powrócić do normalnej aktywności.

Chociaż procedura jest stosunkowo bezpieczna i ma niewiele zagrożeń, zawsze najlepiej jest skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi przeszczepu włosów. On lub ona może doradzić Ci najbardziej odpowiednią metodę dla Twojej sytuacji i pomóc Ci przewidzieć wyniki.

Badanie krwi

Przed przeszczepem włosów należy przejść badania lekarskie. Obejmują one badanie krwi. Badanie to służy upewnieniu się, że jesteś zdrowy i nie masz żadnych chorób lub wirusów przenoszonych przez krew. Zazwyczaj wykonuje się je dzień przed operacją, aby mieli Państwo czas na podjęcie decyzji, czy zabieg jest dla Państwa odpowiedni.

Badania krwi wykonuje się z dwóch podstawowych powodów: aby monitorować ogólny stan zdrowia oraz sprawdzić, czy nie występują problemy z krwawieniem i krzepnięciem krwi. Badania krwi mogą obejmować morfologię, czas protrombinowy i czas częściowej tromboplastyny po aktywacji (APTT), a także profil tarczycowy i inne czynniki. Badania mogą również określić, czy masz jakieś choroby autoimmunologiczne.

Przed zabiegiem przeszczepu włosów wykonywane jest również badanie ciśnienia krwi. Wykaże ono, czy masz wysokie czy niskie ciśnienie krwi. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, lekarz może nie zezwolić na przeprowadzenie zabiegu. Prawdopodobnie przepisze leki na obniżenie ciśnienia tętniczego przed zabiegiem. Innym ważnym badaniem krwi przed przeszczepem włosów jest test krzepliwości. Pozytywny wynik oznacza, że istnieje wysokie ryzyko krwawienia i nie należy poddawać się zabiegowi.

Twój lekarz może również zapytać o wszelkie warunki medyczne, które mogą mieć wpływ na procedurę. Jeśli masz historię cukrzycy, być może będziesz musiał przejść dodatkowe badanie poziomu cukru we krwi przed zabiegiem. Pomoże to chirurgowi zajmującemu się przeszczepem włosów zapobiec zarażeniu się chorobą przez pacjenta z cukrzycą. Pacjent z cukrzycą będzie musiał również regularnie przyjmować leki, aby jego poziom cukru we krwi był na normalnym poziomie.

Przed zabiegiem przeszczepu włosów, będziesz musiał spotkać się ze swoim lekarzem. Twój chirurg będzie mógł określić, ile przeszczepów potrzebujesz i jak zaprojektować linię włosów z przodu. W tym czasie powinieneś unikać alkoholu i palenia, przestać przyjmować Aspirynę na trzy dni przed zabiegiem, a także starać się nie być zestresowanym lub przepracowanym. Dodatkowo należy unikać spożywania ciężkich posiłków na dzień przed zabiegiem.

Biopsja skóry głowy

Zabieg biopsji skóry głowy polega na pobraniu próbki z obszaru wzrostu włosów na skórze głowy. Zazwyczaj procedura trwa około 15 minut. Lekarz oczyści obszar i użyje specjalnego narzędzia do usunięcia małego fragmentu skóry. Podczas tego procesu pacjent będzie musiał pozostać nieruchomo. Próbka biopsji zostanie podzielona na poziome i pionowe sekcje w celu jej przeanalizowania. Niewielkie krwawienie jest normalne podczas procedury biopsji.

Biopsja skóry głowy jest procedurą diagnostyczną, która pomaga lekarzom określić dokładną przyczynę utraty włosów. Można ją wykorzystać do sprawdzenia, czy nie ma infekcji, zmian i nieprawidłowości w mieszkach włosowych. Pobierając próbkę, lekarz może określić dokładną przyczynę utraty włosów i opracować indywidualny plan leczenia w celu odrastania włosów.

Przed wykonaniem biopsji skóry głowy, niewielki obszar skóry głowy zostanie oczyszczony przy użyciu jodyny, alkoholu lub podobnego roztworu. Zmniejszy to ryzyko zakażenia. Zastosowane zostanie znieczulenie miejscowe, aby zmniejszyć ból i dyskomfort związany z zabiegiem biopsji skóry głowy. Nie będzie to jednak miało wpływu na Pani/Pana zdolność do poruszania się.

Podczas zabiegu lekarz pobierze próbkę do biopsji. Biopsja potrwa od pięciu do dwudziestu pięciu minut. Pojedyncza biopsja trwa około pięciu minut, natomiast dwie próbki są lepsze w przypadku diagnozowania przewlekłego telogen effluvium. Po pobraniu próbki, do zamknięcia rany używany jest szew.

Najważniejszą częścią biopsji skóry głowy jest wybór właściwego miejsca. Istotne jest, aby lekarz wybrał miejsce biopsji o właściwych cechach histologicznych, w przeciwnym razie będzie tracił dużo czasu. Idealnie byłoby, gdyby miejsce biopsji było wolne od intensywnego stanu zapalnego, posiadało co najmniej kilka mieszków włosowych i znajdowało się na obrzeżach aktywnej utraty włosów.

Operacja polega zwykle na pobraniu niewielkiego fragmentu owłosionej skóry głowy z obszaru dawczego. Chirurg użyje specjalistycznej maszyny, aby usunąć każdy mieszek włosowy. Przeszczepione włosy będą zgodne ze wzorem obszaru dawcy.

Konsultacja z lekarzem specjalistą

Jak w przypadku każdej procedury chirurgicznej, wymagana jest świadoma zgoda. Wymaga to jasnej komunikacji między chirurgiem a pacjentem i obejmuje jasne informacje na temat zabiegu i jego ryzyka oraz potencjalnych wyników. Zapewnia również, że obie strony zgadzają się na zabieg, co jest obowiązkiem prawnym i moralnym. Świadoma zgoda jest niezbędna, aby uniknąć komplikacji medycznych i prawnych.

Konsultacja z lekarzem specjalistą da Ci możliwość zadania wszelkich pytań, jakie możesz mieć. Pozwoli Ci również zorientować się w funkcjonowaniu kliniki, personelu i placówki. Co więcej, będzie to okazja do rozwiania wszelkich obaw związanych z zabiegiem, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję.

Ważne jest, aby wybrać lekarza specjalistę, który ma duże doświadczenie w transplantacji włosów. W ten sposób będzie on znał różne rodzaje włosów i będzie miał wiedzę na temat najnowszych technologii. Ponadto, należy upewnić się, że lekarz jest licencjonowany. Licencjonowani lekarze raczej nie są znachorami, a bardziej prawdopodobne jest, że są wysoko wykwalifikowanymi chirurgami, którzy specjalizują się w odbudowie włosów.

Podczas konsultacji, ty i lekarz omówicie plan leczenia, rodzaje operacji i które obszary skóry głowy są zaangażowane. Omówione zostaną również skutki uboczne i schemat przyjmowania leków. Następnie pacjent może zdecydować, czy chce kontynuować zabieg, czy nie. Dobry lekarz nigdy nie powinien naciskać na podjęcie decyzji.

Najlepsi lekarze są zazwyczaj naturalnymi pedagogami i lubią uczyć. Chirurdzy zajmujący się przeszczepem włosów nie są tu wyjątkiem. Lubią uczyć, dlatego tak chętnie informują innych o swoim zabiegu. Internet ułatwił im również dzielenie się swoją wiedzą. Dzięki temu mogą nawiązać skuteczniejszy kontakt ze swoimi pacjentami i ich potencjalnymi pacjentami.

Podobne tematy