Prostowanie włosów bez prostownicy – domowe sposoby

Jeśli chcesz mieć proste włosy bez użycia prostownicy, możesz użyć różnych domowych środków, aby osiągnąć pożądany efekt. Te środki to między innymi mleko kokosowe, miód, banany i aloes. Metody te są skuteczne w zapewnieniu gładkich i prostych włosów bez ich niszczenia.

Aloe vera

Aloes jest fantastycznym naturalnym środkiem prostującym, który pomaga również nawilżyć i wzmocnić włosy. Wymieszaj aloes z oliwą z oliwek lub olejkiem z drzewa sandałowego i nałóż mieszankę na włosy i skórę głowy. Pozostaw na co najmniej pół godziny przed umyciem. Mieszanka ta zawiera enzymy i właściwości nawilżające, które wyprostują Twoje włosy – część ta została przygotowana przez zespół serwisu provimed.pl.

Innym skutecznym naturalnym środkiem prostującym jest sok z selera. Możesz go przygotować, robiąc pastę z liści rośliny selerowatej. Sok będzie utrzymywał wilgoć przez kilka godzin, a dzięki niemu Twoje włosy będą wyglądały na proste i błyszczące. Wystarczy nałożyć sok na włosy, pozostawić go na 15 do 20 minut, a następnie dokładnie spłukać. Stosuj ten zabieg regularnie rano, aby uzyskać gładkie i zdrowe proste włosy.

Aloes to także świetna odżywka do włosów. Mieszanka aloesu i oleju kokosowego to także skuteczna kuracja dla puszących się włosów. Wystarczy nałożyć mieszankę na włosy i pozostawić ją na pół godziny. Po zakończeniu kuracji, spłucz ją swoim ulubionym szamponem.

Innym naturalnym środkiem prostującym włosy jest olej rycynowy lub sojowy. Olej ten nawilża włosy i zapobiega ich puszeniu się. Możesz również połączyć olej rycynowy z liśćmi selera, aby uzyskać lśniącą, prostą głowę włosów.

Jeśli się spieszysz i nie masz czasu na użycie prostownicy, możesz użyć suszarki na zimnym ustawieniu. Suszenie włosów potrwa dłużej, ale dzięki temu unikniesz uszkodzeń spowodowanych wysoką temperaturą.

Mleko kokosowe

Jedną z metod prostowania włosów bez prostownicy jest stosowanie na włosy mleka kokosowego i soku z cytryny. Ta mieszanka zasadniczo prostuje pasma, jednocześnie dodając im blasku i definiując fale. Wiele osób nie jest jednak pewnych, jak często powinny stosować mleko kokosowe i sok z cytryny na włosy. Odpowiedź na to pytanie zależy od rodzaju włosów i ilości nałożonego mleczka. Ogólnie rzecz biorąc, mleczko kokosowe powinno być nakładane na włosy raz w tygodniu.

Inna naturalna metoda prostowania wykorzystuje olej kokosowy. Można go nałożyć na skórę głowy i włosy i pozostawić na 30 minut. Następnie należy użyć łagodnego szamponu, aby spłukać mieszankę z włosów. Inne naturalne oleje mogą być również stosowane do prostowania włosów, w tym olej rycynowy z soi.

Mleko kokosowe i sok z cytryny tworzą doskonałą domową maskę do włosów. Ta maska może być stosowana na wilgotne włosy i może działać zarówno na mokre, jak i suche włosy. Możesz ją również zrobić samodzielnie, mieszając mleko kokosowe, oliwę z oliwek i skrobię kukurydzianą. Wymieszaj składniki, aż mieszanina będzie miała gęstą, kremową konsystencję. Po umyciu włosów tą maską, należy spłukać je letnią wodą. Maska błyskawicznie wyprostuje Twoje pasma.

Jeśli masz problem z prostowaniem włosów bez prostownicy, mleko kokosowe jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Zawiera ono proteiny, które sprawiają, że włosy są proste i gładkie. Po nałożeniu na skórę głowy, mleko dostarcza również składników odżywczych włosom, dzięki czemu są one mocne i proste. Innym sposobem na wyprostowanie włosów bez prostownicy jest zrobienie maski z białka jajka. Miód

Miód to świetny naturalny środek do prostowania włosów, który można stosować w domu. Zawiera antyoksydanty, które pomogą Twoim włosom odzyskać prostą teksturę. Do tego jest wspaniałym środkiem nawilżającym. Możesz używać go jako maski do włosów po umyciu, a także sprawdza się w przypadku włosów puszących się lub suchych.

Może być nawet stosowany na skórę głowy. Może pomóc wyprostować włosy i sprawić, że będą lśniące i proste. Zawiera również składniki, które naturalnie występują w Twoich włosach. Należy jednak pamiętać, że ten zabieg nie jest trwały. Możesz nadal używać go na co dzień, aby uzyskać prostsze, bardziej błyszczące, błyszczące zamki.

Innym naturalnym środkiem prostującym włosy jest mleko. Mleko zawiera kazeinę i białka serwatkowe, które wzmacniają i wygładzają włosy. Zawiera również witaminę E i białko, które może pomóc w naprawie zniszczonych włosów. Oprócz właściwości odżywczych mleka, może ono również prostować włosy bez użycia ciepła. Mleko jest najczęściej używane, ale kozie mleko, mleko migdałowe i mleko kokosowe również mogą osiągnąć te same rezultaty.

Innym skutecznym sposobem na wyprostowanie włosów bez prostownicy jest zmieszanie octu jabłkowego z wodą. Środek ten przywraca równowagę pH włosów i zabija bakterie. Można go zastosować na włosy po umyciu i wysuszeniu szamponem. Możesz również użyć mieszaniny octu jabłkowego i jednej trzeciej filiżanki mleka jako odżywki do włosów. Upewnij się, że używasz grzebienia o szerokich zębach podczas stosowania tego remedium na włosy. Seler może również działać jako naturalny środek do prostowania włosów.

Banany

Jednym z najlepszych domowych środków do prostowania włosów jest mieszanka miodu i banana. To połączenie ma kilka korzyści dla włosów, w tym jest bardzo nawilżające i promuje wzrost włosów. Możesz po prostu wymieszać je w pastę i nałożyć ją na włosy. Ta maska jest skuteczna w prostowaniu puszących się lub suchych włosów. Innym domowym sposobem jest nałożenie banana na skórę głowy. Po pół godzinie, zmyj go i ciesz się prostymi włosami.

Domowe sposoby na prostowanie włosów są dobrym rozwiązaniem dla osób uczulonych na środki chemiczne i wysoką temperaturę. Metody te mogą być stosowane regularnie, aby uzyskać prostsze włosy. Jednak należy je stosować tylko dwa lub trzy razy w tygodniu, ponieważ codzienne ich stosowanie może być szkodliwe dla skóry głowy. Możesz również regularnie nakładać na włosy gorący olej. Niektóre z najlepszych olejów do użycia to olej kokosowy, migdałowy i sezamowy.

Ocet jabłkowy może być również stosowany do naturalnego prostowania włosów. Jego wysoka wartość pH pomaga zwalczać infekcje skóry głowy i przywraca równowagę pH włosów. Możesz użyć butelki z rozpylaczem wypełnionej tą mieszanką po umyciu i wysuszeniu włosów. Możesz również użyć mieszaniny octu jabłkowego i 1/3 szklanki mleka, aby nawilżyć włosy. Tylko upewnij się, że używasz grzebienia o szerokich zębach, aby zastosować tę mieszaninę do włosów. Możesz również użyć selera jako naturalnego prostownika i odżywki.

Inną naturalną metodą prostowania włosów jest użycie na nich pełnotłustego mleka. To odżywi Twoje włosy i sprawi, że będą gładkie. Możesz nałożyć tę mieszankę na włosy i pozostawić ją na około godzinę, zanim ją zmyjesz. Następnie, spłukać go z łagodnym szamponem.

Ryż

Istnieje wiele sposobów na wyprostowanie włosów bez użycia prostownicy. Naturalne zabiegi na włosy, takie jak ocet jabłkowy, mogą przywrócić równowagę pH Twoich włosów i wyprostować je bez użycia chemikaliów. Możesz zmieszać go z wodą i przelać do butelki z rozpylaczem, a następnie spryskać nim włosy. Następnie spłucz go letnią wodą.

Woda kokosowa i sok z cytryny to kolejny świetny środek do włosów, który natychmiast prostuje włosy i dodaje im blasku. Musisz podgrzać mieszankę, aby stała się płynna i nałożyć ją na włosy. Niech mieszanina siedzieć przez około pół godziny, a następnie spłukać go z łagodnym szamponem. Metoda ta jest stosowana przez wiele kobiet z Ameryki Łacińskiej, aby ujarzmić ich naturalnie falujące włosy. Po nałożeniu mieszanki na włosy, owiń je gorącym ręcznikiem i pozostaw na pięć minut. Powtarzaj tę procedurę kilka razy w tygodniu, aż Twoje włosy staną się proste i lśniące.

Naturalne odżywki do włosów również działają cuda w prostowaniu włosów. Olej ze słodkich migdałów i oliwa z oliwek są dobrymi odżywkami i mogą zmniejszyć napięcie powierzchniowe włosów. Miód i mleko mogą być zmieszane razem, aby stworzyć spray, którym możesz spryskać włosy po umyciu ich szamponem. Najlepiej pozostawić roztwór na dwie minuty, a następnie spłukać zwykłą wodą. Banany są również świetnym naturalnym środkiem prostującym i mogą pomóc w głębokim odżywieniu włosów poddawanych zabiegom chemicznym.

Ziemia fulerska, znana również jako multani mitti, to kolejny naturalny środek prostujący. Ma enzymy, które promują wzrost włosów i wygładza włosy. Najlepiej stosować ją raz lub dwa razy w tygodniu, a zauważalnych rezultatów możesz spodziewać się już po kilku tygodniach.

Podobne tematy