Botox na włosy – kiedy stosować i jak działa?

Istnieje wiele różnych sposobów na leczenie włosów. Jedną z opcji jest maska głęboko odżywiająca. Ten rodzaj zabiegu jest delikatny dla włosów i nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. Ta metoda nie zmieni struktury Twoich włosów i jest wolna od formaldehydu.

Treatment jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów włosów

Botox do leczenia włosów jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów włosów i jest świetną opcją dla osób, które chcą przywrócić objętość i połysk swoich zamków. Może być również stosowany na zniszczone lub cienkie włosy, a będzie miał trwały efekt. Sprawia również, że Twoje włosy są bardziej podatne na układanie.

Zabieg ten jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów włosów, ale jest bardziej odpowiedni dla włosów cienkich, suchych lub kręconych. Poprawia również elastyczność i zmniejsza łamliwość. Przed poddaniem się zabiegowi, pamiętaj o wizycie u stylisty w celu konsultacji, aby upewnić się, że jest to właściwy wybór dla Twojego typu włosów.

Botoks do zabiegu na włosy wykorzystuje aminokwasy i kolagen do wypełnienia uszkodzonych łusek włosa, co skutkuje gładką, lśniącą powierzchnią. Proces ten pomaga również odbudować włókno włosa od wewnątrz, co skutkuje zdrowszym wyglądem i żywszym blaskiem.

Nie zmienia tekstury włosów

Jedną z głównych obaw dotyczących zabiegów botoksu na włosy jest możliwość wystąpienia reakcji niepożądanych. Niektóre zabiegi zawierają formaldehyd, który może podrażniać skórę i powodować alergie, a także może wysuszać włosy. Jednak botox nie używa formaldehydu i jest bezpieczniejszą opcją niż inne zabiegi. Ponadto zabiegi z użyciem botoksu są tańsze niż zabiegi keratynowe, które mogą zaszkodzić włosom.

Botox na włosy to aplikacja, którą można wykonać w domu lub w salonie. W obu przypadkach procedura obejmuje umycie włosów szamponem, aby otworzyć łuski i nałożyć produkt od nasady do końcówek. Produkt należy pozostawić na włosach przez 20 do 90 minut.

Nie jest on tak dotkliwy dla włosów jak inne zabiegi

Chociaż botoks na włosy może wydawać się zabiegiem dotkliwym, nie jest nim. Wykorzystuje on składniki, które wygładzają pasma włosów bez ich uszkadzania, dlatego jest łagodny dla skóry głowy i włosów. Nie należy jednak stosować Botoxu na włosy częściej niż raz na dwa miesiące.

Botox na włosy jest delikatniejszy niż inne zabiegi na włosy, ale nadal musisz uważać, aby nie przesadzić. Eksperci zalecają unikanie więcej niż trzech zabiegów rocznie. Kayla Ciambrone, profesjonalna stylistka, mówi, że nie należy przesadzać.

Nie zawiera formaldehydu

Botox do włosów nie zawiera formaldehydu, mimo nazwy. Ten produkt jest sformułowany w 100% z naturalnych składników, dzięki czemu jest bezpieczny do stosowania na włosy. Składniki nie uszkadzają włosów i nie spowodują żadnych problemów z jakością produktu. W rzeczywistości może nawet poprawić jakość twoich włosów.

Chociaż Botox na włosy nie zawiera formaldehydu, zabieg może powodować reakcje alergiczne u niektórych osób. Jest on jednak całkowicie bezbolesny. Zabieg trwa od 20 do 90 minut i wymaga, aby pacjent siedział nieruchomo. Jedynym efektem ubocznym jest lekkie swędzenie i mrowienie, dlatego należy być cierpliwym i dokładnie przestrzegać instrukcji.

Kiedy kupujesz produkty, które obiecują naprawić Twoje włosy, upewnij się, że czytasz etykietę ze składem. Nawet jeśli nie zawierają one formaldehydu, istnieje prawdopodobieństwo, że będą zawierały inne substancje chemiczne z tej samej rodziny. Przeczytaj etykietę i znajdź profesjonalny salon, który używa bezpiecznych produktów nie zawierających formaldehydu.

Konserwacja jest wymagana

Konserwacja jest wymagana podczas stosowania Botoxu na włosy. Po pierwsze, należy dokładnie umyć włosy, aby usunąć wszelkie osady. Należy użyć szamponu oczyszczającego, aby oczyścić skórę głowy i otworzyć osłonki włosów. Po tym kroku nie należy stosować odżywki. Następnie należy dokładnie osuszyć włosy ręcznikiem. Następnie nałóż produkt botox na skórę głowy od nasady aż po same końce. Pozostaw go na 45 minut, a następnie umyj delikatnym szamponem bez siarczanów.

Ważna jest również dobra, głęboka kuracja odżywcza, która pomoże utrzymać gładkie i nawilżone włosy. Stosowanie szamponu bogatego w proteiny może pomóc w poprawieniu struktury i elastyczności włosów. Dodatkowo, głębokie odżywki mogą pomóc w poprawieniu elastyczności Twoich włosów.

Podobne tematy