Terapia światłem LED na trądzik

Terapia światłem LED jest bezpiecznym, nieinwazyjnym zabiegiem, który jest dostarczany za pomocą wolnostojącej lampy lub urządzenia ręcznego. Chociaż istnieje pewne ryzyko dyskomfortu, terapia LED może być bezpieczną opcją dla tych, którzy nie chcą poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Sesje trwają zazwyczaj 30 minut i mogą powodować pewne zaczerwienienie skóry. Zabiegi można powtarzać do 10 razy. Urządzenia LED do użytku domowego nie wymagają przestojów i mogą być stosowane z innymi zabiegami.

Terapia światłem LED w gabinecie wymaga do 10 sesji

Terapia światłem LED może być stosowana na twarz za pomocą specjalnego urządzenia lub w domu za pomocą maski. Zabiegi wymagają serii sesji i mogą zredukować wypryski – znajomość tych informacji jest zasługą ekspertów portalu rosyjskiniebieski.com. Terapia światłem LED jest idealnym zabiegiem dla osób, które chcą poprawić swój wygląd i poczuć się młodziej. Zabiegi w gabinecie mogą trwać do 20 minut na sesję. Należy jednak pamiętać o założeniu okularów ochronnych, aby światło LED nie uszkodziło oczu. Podczas sesji nie należy również stosować makijażu.

W zależności od rodzaju skóry, terapia światłem LED może być stosowana w połączeniu z innymi zabiegami skórnymi. Na przykład, może być dodana do twarzy, zabiegu microneedlingu lub peelingu chemicznego. Każdy zabieg trwa około 20 minut i może obejmować kilka rodzajów światła. Każda sesja spowoduje zauważalną poprawę, choć rezultaty staną się trwałe dopiero po serii zabiegów.

Terapia światłem LED jest niedroga i kosztuje 30 dolarów za sesję. Jest to doskonała opcja leczenia dla różnych problemów skórnych, w tym trądzik, anti-aging, i trądzik. Możesz skontaktować się z dermatologiem, aby zarezerwować sesję lub zarezerwować jeden online. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy zaplanować co najmniej 10 sesji. Jeśli nie jesteś w stanie udać się do dermatologa na zabiegi, możesz kupić zestaw do domu.

Zabieg jest bezpieczny i nie ma znanych skutków ubocznych. Terapia światłem LED jest nieinwazyjna i nie zawiera promieni UV, co oznacza, że z czasem nie uszkodzi Twojej skóry. Jednakże, jeśli jesteś wrażliwy na światło, może być najlepiej unikać go, jeśli jesteś na niektórych leków.

Terapia światłem LED nie jest odpowiednia dla wszystkich typów skóry. U niektórych pacjentów może wystąpić wrażliwość skóry lub zaczerwienienie. Zabieg może również powodować ból i stan zapalny. Nie jest zalecana dla osób przyjmujących Accutane, ponieważ powoduje on, że skóra staje się bardziej wrażliwa na światło. Zabieg może również uszkodzić oczy.

Urządzenia LED At-Home są w większości bezpieczne

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń LED At-Home. Niektóre z nich mają wysoki poziom bezpieczeństwa i posiadają atest FDA. Na przykład, zatwierdzona przez FDA lampa odmładzająca RejuvaliteMD jest urządzeniem stosunkowo bezpiecznym dla większości użytkowników. Posiada elastyczne ramię, które jest zamontowane na solidnej podstawie. Waży około 6 funtów i posiada trzy sekcje kolorowych żarówek. Są to czerwone żarówki (660nm), żółte żarówki (590nm) i bursztynowe żarówki (630nm). Do tego urządzenia LED dołączone są okulary ochronne, zasilacz i instrukcja obsługi.

Pomimo potencjalnych zagrożeń, wiele urządzeń LED ma długą listę zalet. Wzmacniają one układ odpornościowy i stymulują układ limfatyczny, co pomaga w zwalczaniu bakterii i poprawie stanu zdrowia skóry. Niektóre z nich są nawet stosowane przez lekarzy w przypadku schorzeń niezwiązanych ze skórą, takich jak ból mięśni czy wypadanie włosów.

Maski LED były niegdyś ograniczone do klinik twarzowców, ale dziś kilka marek umożliwiło zabranie do domu urządzenia LED klasy profesjonalnej. Wiele z tych urządzeń obiecuje zapewnić transformujące rezultaty po konsekwentnym stosowaniu. Maseczki LED przyciągnęły nawet uwagę hollywoodzkich gwiazd, takich jak Kate Hudson i Victoria Beckham. W przeciwieństwie do maseczek LED, domowe maseczki LED są w większości przypadków całkowicie bezpieczne, ale zawsze należy skonsultować się z lekarzem, jeśli nie jesteś pewna, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Podczas gdy wiele z urządzeń At-Home LED jest bezpiecznych w użyciu, nadal są lepsze niż wiele produktów dostępnych na rynku. Niektóre z nich pochodzą z certyfikatem FDA, który wskazuje, że FDA zatwierdziła urządzenie. Jednak ten certyfikat jest wymagany tylko dla urządzeń medycznych sprzedawanych w USA. Wiele krajów uważa urządzenia LED za urządzenia kosmetyczne i nie wymagają one zatwierdzenia przez FDA.

Leczenie trwa do 10 sesji

Terapia światłem LED działa poprzez ukierunkowanie i zabicie bakterii, które powodują trądzik. Niebieskie światło skierowane na pryszcze trądzikowe zabija bakterie powodujące trądzik, czyniąc je mniej aktywnymi. Jedna sesja trwa zazwyczaj około 20 minut. Jednak najlepsze rezultaty osiąga się często przy kilku zabiegach w odstępie tygodniowym.

Proces terapii światłem LED jest nieinwazyjny i niechirurgiczny. Ogólnie rzecz biorąc, 10 sesji jest wymagane, aby zobaczyć maksymalne korzyści. Każda sesja jest zaplanowana w odstępie jednego lub dwóch tygodni. Proces leczenia trwa zazwyczaj do 20 minut, ale może być krótszy lub dłuższy w zależności od obszaru, którego dotyczy. Podczas każdej sesji pacjent leży płasko pod rozgrzewającym, czerwonym światłem, a lekarz może przesuwać specjalną różdżkę ze światłem LED nad dotkniętym obszarem. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga czasu na rekonwalescencję.

W zależności od stopnia zaawansowania choroby skóry, terapia światłem LED może przynieść długotrwałe rezultaty. Ma ona również działanie uspokajające i pozostawia pacjentów z uczuciem odświeżenia. Terapia światłem LED to świetna opcja dla osób, które chcą leczyć plamy starcze. Długość fali światła LED jest korzystna dla skóry w specyficzny sposób. Starzenie się, urazy i choroby skóry mogą osłabić zdrowe komórki skóry. Sesje terapii światłem LED

trwają do dziesięciu sesji. Każda sesja składa się z 20-minutowego zabiegu LED i aplikacji serum. Trzy z tych sesji obejmują również zabieg mikrodermabrazji. Pozostałe trzy sesje obejmują luksusowy zabieg Epicuren Facial oraz peeling PCA.

Korzyści płynące z terapii LED są oczywiste. W przeciwieństwie do innych zabiegów przeciwstarzeniowych, nie zawiera ona szkodliwych promieni UV. Dzięki temu jest bezpieczniejsza dla osób o każdym typie skóry. Nie jest jednak odpowiednia dla osób, które obecnie przyjmują Accutane lub inne leki na receptę. Może również nie być odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze lub tych, którzy niedawno mieli wysypkę.

Podobne tematy