Terapia światłem LED a trądzik – czy jest pomocna?

Terapia światłem LED stosowana w leczeniu trądziku nie jest szybkim rozwiązaniem. Ale może być skuteczna w połączeniu z walczącym z trądzikiem schematem pielęgnacji skóry i lekami na receptę. Jest ona również ogólnie bezpieczna. Wiele zabiegów na trądzik, takich jak leki miejscowe lub doustne, mogą być szorstkie na skórze, a terapia światłem LED zapewnia łagodniejszą alternatywę, która przemawia do tych, którzy są zainteresowani bardziej naturalnym podejściem. Ważne jest jednak, aby podczas terapii światłem LED nosić okulary ochronne.

Terapia niebieskim światłem

Terapia niebieskim światłem na trądzik to zabieg, który pomaga oczyścić trądzik poprzez zniszczenie bakterii, które powodują trądzik. Kiedy bakterie trądziku są wystawione na działanie niebieskiego światła, uwalniają białka zwane porfirynami, które są wchłaniane przez skórę. To z kolei reguluje produkcję sebum. Nadmiar sebum zatyka pory i jest głównym elementem cyklu powstawania trądziku.

Terapia światłem niebieskim jest bezpieczna dla większości typów skóry. Istnieją jednak pewne środki ostrożności, które należy rozważyć przed rozpoczęciem leczenia. Niektóre osoby z porfirią, rzadkim zaburzeniem krwi, które powoduje zwiększoną wrażliwość na światło, nie powinny poddawać się zabiegowi – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu pro-beauty.com.pl. Stan ten powoduje, że skóra staje się niezwykle wrażliwa na słońce, więc osoby z porfirią powinny unikać zabiegu. Również osoby z porfirią powinny unikać stosowania terapii światłem niebieskim, jeśli stosują leki fotouczulające.

Kolejną zaletą terapii światłem niebieskim na trądzik jest niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga przestojów. W rzeczywistości, większość pacjentów po prostu słuchać muzyki lub wziąć krótką drzemkę podczas leczenia. Po jego zakończeniu mogą wrócić do swojej regularnej rutyny pielęgnacyjnej i zastosować makijaż. Po zabiegu trądzik często ulega znacznemu zmniejszeniu lub nawet całkowicie znika.

Naukowcy badali wpływ terapii światłem niebieskim na wygląd trądziku u osób z szerokim zakresem chorób skóry. W jednym z badań ponad 90 procent uczestników poddanych terapii niebieskim światłem zgłosiło poprawę swojego wyglądu. Osiemdziesiąt procent uczestników było zadowolonych z systemu leczenia i stwierdziło, że niebieskie światło było delikatniejsze niż inne zabiegi.

Oprócz leczenia trądziku, terapia niebieskim światłem ma również inne korzyści zdrowotne. Może poprawić teksturę skóry i zredukować powiększone gruczoły olejowe. Może również leczyć blizny potrądzikowe oraz zmniejszyć widoczność zmarszczek i rozstępów. Może również pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju raka skóry. Przy prawidłowym stosowaniu, terapia niebieskim światłem może usuwać narośla przednowotworowe i nowotworowe.

Stosowanie terapii światłem niebieskim na trądzik jest świetną alternatywą dla leków na receptę i inwazyjnych procedur. W jednym z badań, 21 osób zostało poddanych terapii niebieskim światłem w domu. Zgłosili oni zauważalne zmniejszenie trądziku na twarzy. Chociaż procedura nie działa z dnia na dzień, może pomóc oczyścić trądzik i zapobiec przyszłym wybuchom. Procedura kosztuje około 190 dolarów za sesję.

Terapia światłem podczerwonym

Terapia światłem podczerwonym jest formą terapii, która wykorzystuje światło z czerwonego lub podczerwonego lasera w celu oczyszczenia trądziku. Działa poprzez zabijanie bakterii na skórze. Pomaga również w gojeniu się ran i zmniejsza blizny. Jest to nieinwazyjny zabieg, który jest łatwy w użyciu i może być wykonywany w zaciszu domowym.

W przeglądzie systematycznym przeprowadzonym przez Haedersdala i współpracowników oceniono wpływ różnych terapii światłem na trądzik. Autorzy wykorzystali bazy PubMed i Cochrane Library do identyfikacji oryginalnych publikacji kontrolowanych badań klinicznych dotyczących różnych terapii trądziku. Uwzględnili 16 randomizowanych badań kontrolowanych (RCT) i trzy badania kontrolowane (CT) dotyczące wpływu różnych form terapii światłem. Oprócz nich uwzględnili badania z użyciem lasera z fosforanem tytanu potasu, który został włączony do jednego badania.

Chociaż terapia światłem podczerwonym w przypadku trądziku jest leczeniem zatwierdzonym przez FDA, nie może być stosowana w leczeniu bardziej zaawansowanych postaci tego schorzenia. Może ona pomóc w oczyszczeniu trądziku zapalnego i zapobiec przyszłym wybuchom. Ponieważ trądzik jest złożonym problemem skórnym, skuteczność terapii światłem będzie różna.

Urządzenia na podczerwień HigherDOSE są dostępne do użytku domowego, są przenośne i skuteczne. Zabiegi te mogą być stosowane raz lub dwa razy dziennie. Korzyści z terapii światłem podczerwonym dla trądziku są liczne i mogą obejmować poprawę skóry i ogólnego samopoczucia. Możesz nawet użyć go do leczenia włosów, jeśli wolisz.

Terapia światłem czerwonym może również zmniejszyć rozmiar i stan zapalny plam na skórze. Ponieważ poprawia krążenie, skóra będzie w stanie szybciej się zagoić i zmniejszyć wygląd plam. Może również stymulować produkcję kolagenu, co pomaga sprawić, by skóra wyglądała na pulchniejszą i bardziej młodzieńczą.

Niebieskie światło zabija bakterie trądzikowe i łagodzi podrażnienia skóry, podczas gdy zielone światło może pomóc rozjaśnić plamy starcze i popękane naczynka. Światło czerwone zmniejsza drobne zmarszczki, cienie i trądzik różowaty, a także stymuluje produkcję kolagenu. Z wiekiem produkcja kolagenu w skórze spada.

Zabiegi w gabinecie Terapia światłem LED

to skuteczny sposób na leczenie trądziku. Technologia ta, która została po raz pierwszy opracowana przez NASA w celu wspomagania eksperymentów ze wzrostem roślin w przestrzeni kosmicznej, wykorzystuje światło o różnej długości fali do leczenia trądziku, stanów zapalnych i ogólnej regeneracji skóry. Ponieważ światło nie zawiera promieni UV, jest uważane za bezpieczne do regularnego stosowania. Zabiegi LED są skuteczne w przypadku większości rodzajów trądziku, ale nie powinny być stosowane w ciężkich przypadkach trądziku. Ponadto, pacjenci powinni nosić ochronne okulary podczas stosowania terapii LED.

Terapia LED jest dostępna jako zabieg w gabinecie lub w domu. Chociaż można ją stosować na twarzy, może być również stosowana na innych obszarach ciała, w tym na klatce piersiowej i szyi. Oprócz twarzy, niektóre gabinety wykorzystują łóżka LED, które pozwalają pacjentom na zastosowanie terapii światłem na ich ciało.

Terapia światłem LED może pomóc w walce z trądzikiem i może być stosowana w połączeniu z innymi zabiegami na trądzik. Na przykład, światło może pomóc miejscowe kremy wnikają głębiej w skórę. Ponadto, może zintensyfikować efekty leczenia miejscowego. Dzięki temu terapia światłem LED jest dobrą alternatywą dla standardowych zabiegów miejscowych.

Zabiegi w gabinecie polegają na spędzeniu od 15 do 20 minut przed silnym światłem LED. Należy je wykonywać od jednego do trzech razy w tygodniu przez osiem do dwunastu tygodni. Zabiegi te są drogie i czasochłonne, ale zazwyczaj są bardziej skuteczne niż zabiegi wykonywane w domu. Dodatkowo, są wygodniejsze i mogą przynieść szybsze rezultaty.

Terapia światłem LED najlepiej sprawdza się w połączeniu z innymi zabiegami wykonywanymi w gabinecie, takimi jak zabiegi na twarz, peelingi chemiczne czy microneedling. Zabieg jest bezbolesny i trwa zazwyczaj około 20 minut. Zabiegi mogą nawet poprawić samopoczucie. Większość lekarzy zaleca kurs sesji, aby osiągnąć optymalne wyniki.

Terapia światłem LED może być również skuteczna w leczeniu trądziku. Działa ona poprzez zmniejszenie stanu zapalnego, dzięki czemu skóra wydaje się gładsza i mniej podatna na trądzik.

Zabiegi w domu

Jeśli szukasz alternatywy dla zabiegów miejscowych i leków na receptę, terapia światłem LED może pomóc. Znana ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych, terapia światłem LED o niskim poziomie natężenia jest powszechnie stosowana w leczeniu trądziku i zaczerwienienia. Może ona również pomóc w zwiększeniu skuteczności produktów stosowanych miejscowo. Podczas gdy światło LED o niskim poziomie jest mniej wydajne, jest to realna opcja dla osób cierpiących na trądzik w budżecie.

Terapia światłem LED jest świetną opcją w leczeniu trądziku i zapobieganiu przyszłym wypryskom. Wykorzystuje ona dwie różne długości fal światła, aby skutecznie zwalczać bakterie powodujące trądzik. Niebieskie światło pomaga zabić bakterie, natomiast czerwone służy do zmniejszenia zaczerwienienia. Oprócz zabijania bakterii, terapia światłem LED pomaga również zmniejszyć aktywność gruczołów olejowych. Nadaktywne gruczoły olejowe powodują zatkanie porów i stanowią doskonałe środowisko dla bakterii.

W zależności od mocy urządzenia, terapia światłem LED i trądzik w domu zabiegi mogą być kosztowne. Ceny mogą wahać się od 50 do ponad 400 dolarów. At-home urządzenia mogą być wygodne, pozwalając na korzystanie z nich codziennie przez krótki okres czasu. Większość z tych urządzeń są zaprojektowane, aby być mniej szorstkie niż zabiegi miejscowe i mogą być nawet stosowane na więcej niż jednej części twarzy.

urządzenia światła LED można kupić online. Te urządzenia mogą być umieszczone na twarzy i są przeznaczone do stosowania do 20 minut każdej sesji. Należy nosić okulary i nie nosić makijażu podczas leczenia. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Większość klientów będzie zasypiać podczas leczenia. Wynik terapii światłem LED będzie się kumulował. Może to potrwać kilka sesji, aby zobaczyć widoczną poprawę.

Terapia światłem LED może być stosowana obok leków na receptę. Chociaż nie jest to cudowny lek na trądzik, wykazano, że jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu łagodnych i umiarkowanych przypadków. Należy jednak stosować ją w połączeniu z retinoidami i innymi zabiegami, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Podobne tematy