Czy istnieją jakieś korzyści z terapii światłem LED?

Terapia światłem LED jest nowoczesnym sposobem leczenia, który wykorzystuje długość fali światła, aby pomóc organizmowi w leczeniu. Czerwone światło LED pomaga zredukować oznaki starzenia, a zielone światło LED pomaga zredukować blizny. Terapia ta jest również bezpieczna dla kobiet w ciąży i jest skuteczna w leczeniu raka skóry.

Czerwone światło LED poprawia blizny

Terapia czerwonym światłem LED może być dobrym sposobem, aby pomóc w szybszym gojeniu się blizny. Poprawia krążenie krwi, co może zwiększyć czas gojenia. Długość fali czerwonego światła LED może być absorbowana przez skórę i stymulować gojenie na poziomie komórkowym. Te długości fal są korzystne dla wszystkich komórek w organizmie, w tym układu krążenia, komórek nerwowych i fibroblastów – ten kąsek informacji jest rezultatem pracy autorów portalu lekcjerysunku.edu.pl. Fibroblasty są odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny. Ponieważ światło czerwone stymuluje produkcję energii komórkowej, światło czerwone może również pomóc w przyspieszeniu procesu gojenia.

Chociaż terapia czerwonym światłem LED jest skuteczna w przypadku blizn, ma pewne ograniczenia. Po pierwsze, wielokrotne zabiegi są kosztowne. A po drugie, skuteczność jest często niższa niż w przypadku zabiegów laserowych, które są inwazyjne i mogą powodować pieczenie i ból. Urządzenia domowe mogą być mniej skuteczne niż profesjonalne zabiegi, ale są dostępne w przystępnej cenie. Oprócz zmniejszania widoczności blizn, czerwone światło LED jest również znane ze zmniejszania oznak starzenia poprzez zwiększanie produkcji kolagenu. Kolagen ma kluczowe znaczenie dla gojenia się skóry i zmniejsza się z wiekiem.

Czerwone światło LED jest popularnym wyborem wśród zabiegów LED na skórę ze względu na jego potencjał do poprawy blizn i innych oznak starzenia się. Pomaga ono budować kolagen w skórze poprzez stymulację produkcji komórek fibroblastów. Kolagen jest ważnym składnikiem tkanki łącznej i pomaga skórze goić się po urazie. Czerwone światło LED może również pomóc odwrócić skutki fotostarzenia się skóry, a nawet może pomóc przywrócić włosy u osób cierpiących na łysienie androgenowe.

Zielone światło LED zmniejsza oznaki starzenia

Zielone światło LED przenika na głębokość od 495 do 570 nanometrów i stwierdzono, że zmniejsza widoczność melazmy. Celuje ono w melanocyty, które produkują pigment melaniny w naszej skórze. Blokując nadmiar melaniny z podróży na powierzchnię, rozbija skupiska pigmentu i zmniejsza wygląd hiperpigmentacji.

Zielone światło LED może również poprawić wygląd Twojej skóry. Pomaga poprawić elastyczność i napięcie skóry. Może zmniejszyć widoczność zmarszczek, drobnych linii i przebarwień. Zabieg ten pomaga wyglądać młodziej i pewniej. Terapia światłem LED ma wiele korzyści, a Ty możesz wybrać tę, która działa najlepiej dla Ciebie.

Długość fali światła zachęca komórki do zwiększenia produkcji kolagenu i zmniejsza stan zapalny. Poprawia również poziom energii. Może być skuteczny dla przewlekłego bólu, zbyt.

Jest bezpieczna dla kobiet w ciąży

Terapia światłem LED na depresję jest obiecującą opcją dla kobiet w ciąży z zaburzeniami depresyjnymi, ze względu na wysokie bezpieczeństwo, bezpośrednią dostępność i niskie koszty. Technologia ta pomaga również kobietom uniknąć ryzyka dla ich nienarodzonego dziecka. Kobiety w ciąży są bardziej narażone na depresję niż jakakolwiek inna grupa kobiet. Centra Kontroli i Prewencji Chorób szacują, że 1 na 10 Amerykanek cierpi na jakąś formę depresji podczas ciąży lub okresu połogu.

Do zalet terapii światłem LED dla kobiet w ciąży należy fakt, że zabieg jest delikatny i komfortowy. Można ją bezpiecznie stosować na twarz, szyję, ramiona, nogi i brzuch i wykazano, że jest całkowicie bezpieczna. Jednak kobiety w ciąży powinny zawsze skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem terapii LED. Diody LED wytwarzają niebieskie światło, które przynosi komfort skórze i działa przeciwuczuleniowo. Ta długość fali jest również powszechnie stosowana w warunkach klinicznych do leczenia trądziku.

Badania wykazały, że terapia LED może zmniejszyć poziom niepokoju u kobiet w ciąży. Wspomaga ściany naczyń włosowatych i poprawia krążenie krwi. Ponadto, zwiększony poziom energii w komórkach zmniejsza stan zapalny. Dodatkowo, poprawiony poziom energii poprawia krążenie krwi, napięcie mięśni i receptywność wyściółki macicy. Ponadto wykazano, że zmniejsza ryzyko poronienia.

Może leczyć raka skóry

Naukowcy badają, czy terapia światłem LED może leczyć raka skóry. Zauważają, że leczenie ma potencjał do zwiększenia tkanki nowotworowej i wykazano, że zwiększa rozmiar i średnicę guza u myszy. Jednak mechanizm leżący u podstaw korzyści wynikających z terapii światłem LED pozostaje w dużej mierze nieznany. Konieczne są dalsze badania w celu określenia bezpieczeństwa i skuteczności terapii LED.

Chociaż diody LED są bardzo bezpieczne, mają pewne skutki uboczne. Pacjenci mogą doświadczać zaczerwienienia lub zwiększonej wrażliwości skóry. Najlepiej stosować je siedząc lub leżąc w odległości od 6 do 8 cali od urządzenia emitującego światło LED. Ponadto, użytkownicy mogą być zmuszeni do zwiększenia czasu leczenia, aby zrekompensować zmniejszoną absorpcję fotonów światła. Osoby, które decydują się na noszenie masek i różdżek powinny również odpowiednio wydłużyć czas leczenia. Niektórzy użytkownicy wybierają nawet słuchanie muzyki lub podcastów, aby pomóc im się zrelaksować podczas zabiegu.

Pacjenci otrzymują najpierw specjalny lek, który sprawia, że są bardziej wrażliwi na światło. Może to być w formie kremu lub zastrzyku. Po zabiegu są następnie wystawiani na działanie niebieskiego światła przez około 17 minut. W większości przypadków zmiany zagoją się w ciągu tygodnia. Pacjenci powinni również nosić okulary ochronne, aby chronić oczy podczas zabiegu.

Podobne tematy