Jak pielęgnować włosy po kreatynowym prostowaniu włosów?

Jeśli poddajesz się zabiegowi keratynowego prostowania włosów, prawdopodobnie zastanawiasz się “Jak pielęgnować włosy po kreatynowym prostowaniu włosów?”. Dobra wiadomość jest taka, że zabieg ten drastycznie zmniejszy ilość czasu potrzebnego na wysuszenie włosów. W rzeczywistości, zabieg ten może skrócić czas suszenia włosów nawet o 60%! Po zabiegu będziesz jednak musiała bardzo uważać na włosy, aby uniknąć wgnieceń, zagnieceń i załamań.

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Jeśli właśnie poddałaś się zabiegowi keratynowego prostowania włosów, musisz o nie szczególnie zadbać, aby zapewnić sobie długotrwałe efekty. Chociaż możliwe jest wyprostowanie włosów prostownicą w ciągu zaledwie kilku godzin, musisz uzbroić się w cierpliwość i przestrzegać pewnych wskazówek, aby zachować prostość włosów przez pełne 3 dni. Pierwszym krokiem w pielęgnacji wyprostowanych włosów jest unikanie noszenia akcesoriów do włosów, które mogą tworzyć zagniecenia. Mogą to być gumki do włosów, czapki do spania, a nawet owijki do włosów.

Musisz postępować zgodnie z instrukcjami dołączonymi do zabiegu keratynowego. Jeśli rozważasz użycie produktu do koloryzacji, pamiętaj o ścisłym przestrzeganiu instrukcji, by uniknąć uszkodzenia włosów poddanych zabiegowi keratynowemu. Przez kilka pierwszych dni unikaj również wiązania włosów, gdyż może to spowodować ich złamanie i uszkodzenie.

Zabieg keratynowy może przynieść rezultaty, które utrzymują się do sześciu miesięcy. Skraca również czas potrzebny na wysuszenie włosów, co będzie szczególnie przydatne, jeśli zamierzasz przebywać przez dłuższy czas w wilgotnej pogodzie. Wzmacnia także Twoje pasma i uodparnia je na szkodliwe działanie środowiska. Po zabiegu keratynowym należy powstrzymać się od zbyt częstego mycia włosów, gdyż może to pozbawić je substancji pielęgnacyjnych i spowodować ich łamliwość i puszenie się.

Przez co najmniej cztery dni po zabiegu keratynowym należy unikać basenów. Jeśli idziesz popływać, pamiętaj o założeniu czepka kąpielowego i unikaj chlorowanej wody. Dzięki temu włosy będą chronione przed szkodliwym działaniem chloru i słonej wody.

Po przeprowadzeniu zabiegu keratynowego, uzyskasz gładsze, bardziej miękkie włosy o lśniącym połysku. Keratyna to naturalnie występująca we włosach proteina, która sprawia, że każde pasmo jest gładkie i podatne na układanie. Styliści fryzur mogą zastosować ten zabieg, aby uzupełnić uszkodzoną keratynę, co skutkuje gładszym, bardziej miękkim i większym wyglądem włosów.

Zabieg keratynowy skraca czas suszenia włosów o 40% do 60%

Zabieg keratynowy może drastycznie skrócić czas suszenia włosów. Może on skrócić czas stylizacji o czterdzieści do sześćdziesięciu procent, w zależności od naturalnej struktury włosów. Zabiegi keratynowe mogą również pomóc w uzyskaniu jedwabistych, lśniących włosów w krótszym czasie.

Zabieg keratynowy może również pomóc w pozbyciu się puszących się włosów. Po zabiegu nie można myć włosów przez trzy do czterech dni. Musisz używać szamponu bez siarczanów, aby utrzymać efekt zabiegu. Po tym czasie można myć włosy raz lub dwa razy w tygodniu. Zbyt szybkie umycie włosów po zabiegu może spowodować, że włosy będą się puszyć lub nie będzie można ich opanować.

FDA oraz Occupational Safety and Health Administration przyjrzały się wykorzystaniu formaldehydu w zabiegach keratynowych. FDA zaleca, aby konsumenci pytali o zawartość formaldehydu w zabiegach keratynowych na włosy i zgłaszali, jeśli wystąpią jakiekolwiek reakcje niepożądane. Jednak większość firm zajmujących się zabiegami keratynowymi stosuje bezpieczne poziomy.

Zabiegi keratynowe trwają od godziny do dwóch godzin, w zależności od rodzaju włosów oraz ich długości, porowatości i grubości. Proces rozpoczyna się od umycia włosów szamponem i podzielenia ich na sekcje. Następnie stylista nakłada na nie roztwór keratynowy. Po nałożeniu, włosy będą potrzebowały co najmniej godziny na wyschnięcie.

Zabiegi keratynowe to świetny sposób na wyeliminowanie puszenia się włosów oraz zwiększenie ich połysku i miękkości. Większość z tych zabiegów zawiera białko keratynę, które naturalnie znajduje się w korze włosa. Po nałożeniu preparatu, technik używa prostownicy, aby zamknąć keratynę. Należy pamiętać, że zabieg keratynowy nie zmienia struktury włosów, ale znacznie skraca czas suszenia i może skrócić czas suszenia nawet o 60 procent.

Zabiegi keratynowe mogą trwać około trzech do sześciu miesięcy. To, jak długo się utrzyma, zależy od tego, jak często myjesz włosy. Regularne stosowanie szamponu bez siarczanów pomoże przedłużyć trwałość zabiegu keratynowego. Staraj się unikać chloru i słonej wody, gdyż mogą one uszkodzić zabieg. Również nadmierne używanie prostownicy może uszkodzić łuski włosów, co spowoduje przebarwienia.

Zabieg keratynowy może powodować zagniecenia, załamania lub wgłębienia

Jeśli właśnie poddałaś się zabiegowi keratynowemu, może on spowodować zagniecenia, załamania lub wgłębienia na Twoich włosach. Może również powodować łamanie się włosów. Ważne jest, aby po zabiegu unikać upięć i kucyków. Takie fryzury mogą powodować wgłębienia lub linie na włosach. Aby uniknąć tego problemu, noś włosy rozpuszczone i unikaj noszenia akcesoriów do włosów, takich jak opaski czy kapelusze.

Przez pierwsze trzy dni po zabiegu należy unikać stosowania gumek na włosach. Gumki będą tworzyć wgłębienia w pasmach. Nie należy również zakładać na włosy czapki lub czepka do spania, ponieważ może to spowodować zagniecenia na włosach. Aby zapobiec zagnieceniom, spróbuj spać na plecach lub płasko na boku, aby zminimalizować tarcie. Dobrze jest też używać satynowej lub jedwabnej poszewki na poduszkę, aby chronić włosy.

Po zakończeniu zabiegu keratynowego, ważne jest, aby włosy odpoczęły przez trzy dni, zanim zaczniesz je układać. Wynika to z faktu, że keratyna jest plastyczna przy pierwszym zastosowaniu. Po trzech dniach na włosach pojawią się zagięcia, załamania i wgłębienia.

Należy jednak pamiętać, że efekty zabiegów keratynowych zanikają w sposób naturalny. Po kilku miesiącach włosy wrócą do swojego naturalnego stanu. W tym momencie należy podjąć decyzję o ewentualnym kolejnym uzupełnieniu.

Zabiegi keratynowe mogą również powodować problemy zdrowotne. Wysoki poziom formaldehydu może uszkodzić organy i spowodować problemy z oddychaniem. Narażenie na działanie tej substancji chemicznej może również wpłynąć na Twoją płodność. Jeśli jesteś w ciąży, powinnaś skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi keratynowemu. Zabiegi keratynowe są zazwyczaj wykonywane w salonie. Oznacza to, że inni ludzie prawdopodobnie również poddają się zabiegom keratynowym.

Zabiegi keratynowe są korzystne dla osób z puszącymi się lub matowymi włosami. Poza tym, że sprawiają, że włosy mniej się puszą i są podatne na układanie, to jeszcze je wzmacniają, dzięki czemu można je łatwo układać. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi keratynowemu, porozmawiaj ze swoim stylistą o możliwych skutkach ubocznych i zastanów się nad pielęgnacją po zabiegu, zanim się na niego zdecydujesz.

Zabieg keratynowy trwa od dwóch do sześciu miesięcy, w zależności od rodzaju włosów, sposobu pielęgnacji, stosowanych produktów i liczby myć. Dobrą zasadą jest mycie włosów nie więcej niż trzy razy po zabiegu keratynowym. Jeśli nie będziesz ostrożna, możesz skończyć z zagięciami lub wgłębieniami we włosach po zabiegu.

Podobne tematy