Jak terapia światłem LED pomaga w walce z wypadaniem włosów?

terapia światłem led na włosy

Terapia światłem LED to nowoczesny i bardzo skuteczny sposób walki z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Odpowiednio dobrane kolory światła diodowego wzmacniają i poprawiają kondycję włosów, pobudzają ich wzrost oraz hamują wypadanie. Wyjaśniamy, na czym polega fototerapia.

Na czym polega terapia światłem LED?

Terapia światłem LED to nieinwazyjna metoda terapeutyczna, która polega na leczeniu odpowiednio dobranymi kolorami lamp diodowych. Światłoterapia jest w pełni bezpieczną metodą. Pozbawiona jest skutków ubocznych. Efektem zabiegu jest zatrzymanie utraty włosów oraz ogólna poprawa stanu skóry głowy.

W leczeniu łysienia sprawdza się przede wszystkim terapia czerwonym światłem LED. Światło o takiej długości fali przenika przez skórę głębiej niż jakakolwiek inna długość fali, aż do mitochondriów komórek. Celem leczenia jest naprawa uszkodzonych komórek poprzez stymulację procesów regeneracyjnych w skórze głowy. Czerwone światło pochłaniane jest przez mitochondria, co powoduje ich nagrzewanie i generowanie większej ilości energii. To z kolei przyspiesza proces gojenia i regeneracji komórek.

Terapia światłem pobudza mikrokrążenie skóry głowy, przyśpiesza metabolizm komórek oraz syntezę białek. Zabieg ten równocześnie niweluje stany zapalne skóry głowy, które utrudniają porost włosów. Dla uzyskania optymalnych efektów warto poddać się serii zabiegów lampą LED. O ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz lub kosmetolog. Jeśli odbywają się one w ramach terapii łączonej, zaplanowane są odpowiednie odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami.

Światło LED na włosy – kiedy warto je zastosować?

Terapia światłem LED, z której skorzystasz np. w warszawskiej Klinice Miracki, daje świetne rezultaty w leczeniu łysienia, należy jednak traktować ją jako terapię wspomagającą, a nie jedyny środek do odzyskania bujnej czupryny. Najważniejsze jest znalezienie przyczyny wypadania włosów i podjęcie odpowiedniej terapii pod okiem specjalisty. W leczeniu łysienia stosuje się odpowiednią farmakoterapię, dietę oraz zabiegi na skórę głowy, np. mezoterapię igłową, a także odpowiednio dobraną domową pielęgnację skóry głowy. Dodatkowo można sięgnąć po fototerapię.

Terapia światłem LED jest najkorzystniejsza we wczesnym stadium wypadania włosów. Nie przynosi zadowalających rezultatów u osób, u których występuje zaawansowane łysienie. Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który zdiagnozuje problem i ustali dokładny plan leczenia. Chociaż terapia światłem LED jest zabiegiem bezpiecznym dla większości osób, istnieją pewne przeciwwskazania, które należy wykluczyć podczas konsultacji lekarskiej.

Jakie efekty daje fototerapia skóry głowy?

Terapia światłem LED wspomaga wzrost włosów. Poprawia ogólny stan włosów i skóry głowy, jednocześnie sprawia, że pukle stają się grubsze i mocniejsze. Skuteczność terapii czerwonym światłem LED została udowodniona badaniami.

Decydując się na terapię światłem LED na włosy, musisz uzbroić się w cierpliwość. Efekty takich nieinwazyjnych nigdy nie są widoczne od razu. Należy poddać się serii fototerapii, które najczęściej odbywają się kilka razy w tygodniu. Zwykle poprawę można zaobserwować w ciągu 3 do 4 miesięcy, ale zależy to od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Pamiętaj, że terapia światłem LED wspomaga wzrost włosów, ale nie leczy przyczyny ich wypadania, dlatego najlepiej jest skorzystać z niej w ramach terapii łączonej z innymi zabiegami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczniczych właściwości światła LED, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.



Podobne tematy